باز هم اشتباه کردید، تصمیم ما درست بود

حمید رسایی: در این متن تامل کنید: "ظاهرا در مورد صلاحیت آقای احمدی نژاد، نظام بعد از هشت سال، رسید به همان جایی که بی بصیرت های سال ١٣٨٨ می گفتند."

این متن که نوشته یکی از عناصر فراری است و متن های شبیه آن، در حال حاضر که خبر ردصلاحیت محمود احمدی نژاد منتشر شده، در فضای مجازی دست به دست می شود تا به مخاطبش القا کند که دیدید سال 88 ما راست می گفتیم....

و اما پاسخ آن:

بی بصیرت های سال 88 (یعنی عناصر و عوامل فتنه و ساکتین فتنه) نظام اسلامی را به تقلب در آرای مردم متهم می کردند. این موضوع چه ارتباطی دارد با رد صلاحیت احمدی نژاد!

بی بصیرت های سال 88 وقتی در برابر رای مردم قرار گرفتند و همین شورای نگهبان، انتخابات را تایید کرد، ریختند در خیابان و بانک آتش زدند و چادر از سر زنان کشیدند. آیا احمدی نژاد هم همین رفتار را انجام داده!

بی بصیرت های سال 88 مورد تایید و حمایت رسانه های بیگانه و دشمنان این ملت قرار گرفتند و مهر سکوت بر لبانشان زدند. آیا الان هم این جماعت از ردصلاحیت او عصبانی اند و بنگاه خبرپراکنی شان به دفاع تمام قد از احمدی نژاد پرداخته!

بله اگر احمدی نژاد در تقابل با این تصمیم قانونی شورای نگهبان - هرچند از نگاه وی، تصمیم ناصحیحی بوده باشد - مردم را به آشوب فرا بخواند، و به دامن رسانه های بیگانه پناه ببرد و دست در دست غاصبین این ملت بگذارد، تازه می شود شبیه سران فتنه و کودتا سال 88.

بنابر این جایی که امروز احمدی نژاد ایستاده با جایی که یک عده فتنه گر مواجب بگیر، در سال 88 ایستاد بودند و سیلی اش را هم از نظام اسلامی با قدرت خوردند، خیلی فاصله دارد.

احمدی نژاد اگر هم روزی در همان جا قرار بگیرد، تازه می شود شبیه این جماعت فتنه گر، پس تصمیم سال 88 ما در حمایت از اقدامات خوب تو کاملا درست بوده.

در برابر خبر ردصلاحیت محمود احمدی نژاد و تایید حسن روحانی، خیلی ها متعجبند و لبخند تلخی گوشه صورتشان نقش بسته است. تنها یک نکته می تواند مخاطب را به تامل وادارد: رد احمدی نژاد و تایید روحانی بر اساس "مصلحت" بوده است و نه عدالت و الا اقتضای عدالت، رد صلاحیت روحانی هم بود.

در این باره نمی توان خیلی زود به جمع بندی رسید و باید منتظر جابجایی مهره های دیگری باشیم که روی این صفحه شطرنج قرار دارد و هنوز تکان داده نشده. امیدواریم حالا که کار به اینجا رسیده، احمدی نژاد زیر میز صفحه شطرنج نزند و پایبندی اش را به چارچوب های قانونی نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *