والورده جدی ترین گزینه جانشینی انریکه

ارنستو والورده

ارنستو والورده در حال حاضر جدی ترین گزینه جانشینی لوئیس انریکه روی نیمکت بارسلونا است.

یه گزارش فوتبال جهان ، در ابتدای ماه مارچ ، سرمربی فعلی بارسا لوئیس انریکه اعلام کرد که در پایان فصل تیم را ترک خواهد کرد و نام چندین کاندیدا برای جانشینی او مطرح شد. خورخه سامپائولی ، سرمربی فعلی سویا به عنوان جدی ترین گزینه مطرح شد ولی مسئولین بارسا این موضوع را رد کردند و حالا سامپائولی در مذاکره برای حضور روی نیمکت تیم ملی آرژانتین است.

رونالد کومان ، سرمربی اورتون و اسطوره بارسلونا نیز یکی دیگر از کاندیدهایی بود که نامش مطرح شد ولی تجربه ناموفق او در والنسیا باعث شد تا مدیران باشگاه ، روی او ریسک نکنند و فعلا به عنوان یک گزینه جدی مطرح نشده است.

والورده جدی ترین گزینه حال حاضر است. او دو سال تحت هدایت یوهان کرویف در بارسلونا بازی کرد و در لالیگا ، در اسپانیول ، ویارئال و والنسیا تجربه مربی گری داشته است. در تابستان قرارداد او با اتلتیک بیلبائو به پایان می‌رسد، هر چند که بیلبائو در تلاش است که او را حفظ کند.

او در سوپرکاپ سال 2015، با شکست بارسلونا موفق شد باشگاه را برای اولین بار پس از 30 سال به جام برساند ولی با توجه به سیاست بیلبائو مبنی بر اینکه تنها از بازیکنان اهل باسک استفاده شود ، کار بسیار دشواری در این مدت داشته است.

در همین حال ، بارسا شرایط کارلوس اونزوئه دستیار انریکه را نیز زیر نظر دارد و او نیز یکی دیگر از گزینه هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *