بایگانی ماهیانه: آذر ۱۳۹۲

دانلود فونت فارسی پیکسل ۲

دانلود فونت پیکسل 2؛ کاری ارزشمند از آقای مجتبی کیا. ارائه شده برای نخستین بار از ایران فونت.

دانلود فونت پیکسل A Pixel

فونت پیکسل فارسی؛ کاری ارزشمند از آقای مجتبی کیا. ارائه شده برای نخستین بار از ایران فونت.

نسخه جدید فونت زیبای فرزیان

با توجه به نظر برخی از کاربران که در خواست داده بودند نسخه بودن خط فونت فرزیان ارائه گردد جناب آقای میرمحمدی زحمت کشیده و این فونت را برای انتشار در اختیار ما قرار داده اند.
لینک فونت خط دار فرزیان: http://irfont.ir/post/127/%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%AF

فونت زیبای فرزیان طراحی و پیاده سازی شد (اختصاصی ایران فونت)

طراح: سید روح الله میرمحمدی
تحصیلات: لیسانس هنرهای تجسمی
سال طراحی: 1392
فرمت: ttf
موارد کاربرد: طراحی جلد، پوستر، حروف نگاری، جهت متون بلند مناسب نمی باشد. در عبارات تاریخی، فلسفی و دینی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
شیوه طراحی فونت: ابتدا حروف به شیوه دستی بر روی کاغذ پیاده سازی شده. پس از اسکن و اصلاحات با نرم افزار High Logic font creator به فونت تبدیل شده است.
آدرس وبلاگ طراح: arghanoon.lxb.ir
آدرس ایمیل طراح: mirmohammadi22@gmail.com

این فونت برای اولین بار از طریق ایران فونت برای دانلود رایگان منتشر می‌گردد.

بعدا نوشت: این فونت توسط در تاریخ 20 آبان 92 مجددا توسط آقای میرمحمدی مورد بازبینی قرار گرفته و اصلاحاتی در برخی حروف (همچون حروف ض، ص) صورت دادند.

دانلود فونت زیبا و جدید سوگند

فونت سوگند یک فونت فارسی فانتزی و جذاب است که برای خط فارسی توسط حسین تقی‌زاده طراحی شده است. موارد کاربری آن را می‌توان هرجایی که باید احساس خوشایندی منتقل شود، درنظر گرفت. موضوعاتی نظیر: بازی، سرگرمی، مواد غذایی، خدمات یا تبلیغات. فونت سوگند دارای استایل توخالی (Outline) و ترکیبی منسجم می‌باشد که در اندازه های بزرگ و سرتیترها به آن ظاهری چشم‌گیر بخشیده است. همچنین به دلیل ضخامت یکسان خطوط و و تناسبات دقیق در اندازه‌های کوچک هم برای چاپ و روی صفحه نمایش از وضوح خوبی برخوردار می‌باشد.
در طراحی این فونت سعی شده حروف با بیشترین تراکم کنار هم قرار بگیرند تا کلمات ترکیبی یکپارچه‌تر داشته باشند. در واقع فواصل بین دندانه‌ها به صفر رسیده است. همچنین کوتاه بودن پایین و بالای خطوط کرسی از ویژگی‌های مثبت آن می‌باشد. فونت سوگند برخلاف دیگر فونت‌های فارسی در سبک Outline، تلاشی‌ست برای ارایه یک فونت اصیل و مورد استفاده در تایپوگرافی حرفه‌ای.
 
نام فونت: Sogand - سوگند
سبک: توخالی - فانتزی
طراح: حسین تقی‌زاده (www.htdesign.ir)
ایران فونت مفتخر است این فونت را برای نخستین بار عرضه کند.